Izba Gospodarcza
„FARMACJA POLSKA”
powstała w roku 1992.

Jest najdłużej działającą organizacją w branży farmaceutycznej zrzeszającą na zasadach dobrowolności podmioty gospodarcze prowadzące w Polsce działalność w zakresie wytwarzania, importu oraz obrotu produktami leczniczymi oraz wyrobami medycznymi.

N

Ponad 100 członków

Izba zrzesza krajowych i zagranicznych producentów leków – innowacyjnych i generycznych, hurtownie farmaceutyczne, firmy consultingowe i inne podmioty działające w obrębie rynku zdrowia.

N

Indywidualne podejście

Izba Gospodarcza „FARMACJA POLSKA” jako jedyna organizacja branżowa rozpatruje indywidualne sprawy swoich członków.

N

Współpraca

Współpraca z Ministerstwem Zdrowia, Ministerstwem Finansów, Ministerstwem Rozwoju, Rzecznikiem Praw Pacjenta, Urzędem Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Leczniczych i Produktów Biobójczych, Narodowym Instytutem Leków, Głównym Inspektorem Farmaceutycznym i Głównym Inspektorem Sanitarnym.

N

Zadania Izby

Podstawowym celem Izby jest ochrona praw jej członków i reprezentowanie ich interesów, w tym gospodarczych, poprzez zgłaszanie problemów i uczestniczenie w ich rozwiązywaniu przez opiniowanie aktów prawnych.

Stanowiska

Pisma

Komunikaty dla branży

Ustawa o bezpieczeństwie żywności i żywienia

Komunikat nr 130

TYDZIEŃ W ZDROWIU: wydarzenia w ochronie zdrowia (8-14 czerwca 2026)

Ustawa o bezpieczeństwie żywności i żywienia

Komunikat nr 128

Prezentacje po spotkaniu nt. monitorowania łańcuchów dostaw i bezpieczeństwa gospodarczego (2.06. godz. 11.00)

Ustawa o bezpieczeństwie żywności i żywienia

Komunikat nr 127

Stanowisko organizacji branżowych do ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia

Konferencje i patronaty

Poznaj członków Izby

Chcesz zostać członkiem Izby?